USŁUGI

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale często nie masz czasu na wykonanie klasycznego makijażu. Ułatwi życie, jeśli masz problemy ze wzrokiem, albo kosmetyki kolorowe cię uczulają. Tego typu makijaż może być ratunkiem dla tych osób, które na przykład w ogóle nie mają własnych brwi lub kontur ich ust jest niewyraźny.

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Z tą różnicą, że w przypadku tatuażu barwnik aplikuje się go do górnej warstwy skóry właściwiej, gdzie pozostaje na zawsze. W makijażu permanentnym barwnik jest wprowadzany na głębokość 0,3 -0,8 mm, a więc do warstwy podstawnej naskórka gdzie z biegiem czasu ulega naturalnemu złuszczeniu i po pewnym czasie staje się coraz słabszy i jaśniejszy.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 6 lat (dużo zależy od miejsca i techniki wykonania makijażu), przy czym stopniowo ulega rozjaśnieniu. Po wykonaniu makijażu w ciągu 4 - 7 dni makijaż blednie do ok. 40-50% wyjściowego koloru i wtedy należy dokonać korekty.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną! Przed zabiegiem stosowane są maści oraz żele znieczulające, które minimalizują poczucie dyskomfortu. Dość bolesny jest makijaż ust i powiek, a makijaż brwi jest raczej mało przyjemny, i nie można go nazwać bolesnym.

Jak będę wyglądała zaraz po zabiegu?

Makijaż permanentny jest wykonywany, aby twarz nie wyglądała na umalowaną, a naturalnie i ładnie zarysowaną. Można oczywiście wykonać makijaż mocniejszy np. ciemniejsze usta czy wyraźne brwi, jednak należy pamiętać, że to decyzja na lata i powinna być dobrze przemyślana.

 

Pielęgnacja twarzy

Z wiekiem nasza skóra wiotczeje. Na naszej twarzy zaczynają pojawiać się także zmarszczki. Pomimo że dbamy o naszą cerę, tego procesu nie da się zatrzymać. Domowe sposoby na młody wygląd zaczynają być niewystarczające. Warto wtedy wybrać się do salonu kosmetycznego na serię zabiegów odmładzających.

Każda kobieta dba o siebie i przejmuje się swoim wyglądem. Dążenie do doskonałości staje się naszą kobiecą obsesją. Atrakcyjność w niektórych sytuacjach może być bardzo pomocna, dlatego tak ważne jest, by w codziennym biegu znaleźć czas na chwilę wytchnienia w salonie kosmetycznym.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie zabiegi estetyczne po 30., 40., i 50. roku życia?

Aby walka z procesami starzenia się skóry była skuteczna, należy zadbać przede wszystkim o to, aby wybierane przez nas zabiegi medycyny estetycznej były dopasowane do naszego wieku oraz kondycji skóry. O tym jakie zabiegi wybrać, w Salonie Urody doradzi kosmetolog.

Włoski na twarzy - jak się ich pozbyć?

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i warto o tym pamiętać, chcąc usunąć z niej cokolwiek. Jest kilka dobrych metod, które pozwalają szybko i bezpiecznie uporać się ze zbędnymi włoskami. W naszym Salonie rekomendujemy depilację pastą cukrową lub laserem.

Jaki zabieg na zmarszczki wybrać?

Istnieje wiele zabiegów na redukcję zmarszczki. Często jednak nie wiemy, który z nich wybrać. Dlatego zapraszamy na konsultację do Salonu Urody, by doradzić jakie zabiegi będą najlepsze na poszczególne rodzaje zmarszczek w zależności od wieku i stan skóry twarzy.

Medycyna estetyczna

Mniej inwazyjna od chirurgii estetycznej, w większości wypadków odwracalna i bezpieczna dla zdrowia, medycyna estetyczna zna wspaniałe techniki przywracania skórze młodzieńczego wyglądu.

Żel kwasu hialuronowego wstrzykiwany pod powierzchnię skóry działa podobnie do pompowania powietrza w materac. Epiderma napina się, zmarszczki wygładzają, policzki odzyskują jędrność a worki pod oczami znikają. Można również wypełnić usta oraz podnieść podbródek. Efekt utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, w zależności od stanu skóry i higieny życia. Sam kwas rozpuszcza się w ciele i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jedyne dolegliwości, z jakimi należy się liczyć, to możliwość wystąpienia drobnych, chwilowych zasinień po zastrzykach.

Najczęściej zadawane pytania

W jakim wieku należy rozpocząć korzystanie z zabiegów?

Wskazaniem do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest biologiczne starzenie się skóry i jej kondycja, a nie konkretna data czy liczba lat. Nawet na młodej skórze mogą pojawić się przebarwienia i zmarszczki, zwłaszcza mimiczne.

Czy od medycyny estetycznej można się uzależnić?

Żaden preparat stosowany podczas zabiegów medycyny estetycznej nie ma właściwości uzależniających. Odmłodzona twarz, gładka i napięta skóra, brak zmarszczek lub przebarwień to czynniki, które powodują, że chętnie wracamy do zabiegów, aby jak najdłużej utrzymać taki stan.

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej są drogie?

Na ostateczny – w sumie wysoki – koszt zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wpływa wiele różnych czynników. Ich rynkowa cena jest wypadkową ceny zakupu i jakości preparatów, opieki przed i po zabiegu, a także doświadczenia i profesjonalizmu osoby wykonującej zabieg.

 

Trychologia

Trychologia to nauka zajmująca się badaniem włosów, stanem owłosionej skóry głowy oraz chorobami owłosionej skóry i ich leczeniem. Trychologia zajmuje się zatem pełną diagnozą przyczyn wypadania włosów. Ten dział medycyny i nauki wyłonił się z dermatologii.

Trycholog ma do swojej dyspozycji specjalną mikro-kamerę i elektroniczny mikroskop, który powiększa obraz o 200, a najnowsze urządzenia nawet 250 razy. Urządzenie to współpracuje z komputerem – umożliwia to zrobienie zdjęć zaatakowanej chorobą skóry i robienie takich zdjęć w trakcie całego leczenia, by porównać jakie zmiany uzyskano po zastosowaniu kuracji.    Trycholog bada skórę głowy, stan mieszków włosowych – ma praktycznie możliwość zajrzenia niemal w głąb mieszka włosowego.

Najczęściej zadawane pytania

Po co bada się włosy?

Badanie trychologiczne może wykazać takie powody utraty włosów, jakie nie są możliwe do sprawdzenia w inny sposób – takim problemem jest złe krążenie i zazwyczaj trycholog widzi na skórze duże ilości mieszków włosowych, które żyją, ale ze względu na brak właściwego odżywienia poprzez krew, znajdują się one w stanie uśpienia.